Event (2.0.0-rc1) - en to ar translation catalogue (55 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Author
ar: المؤلف

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: Event
ar: الحدث

en: Updated
ar: التحديث

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: Published
ar: منشور

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Desc
ar: تنازلي

en: Events
ar: الفعاليات

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: تأكيد متأكد من حذف %name ؟

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Revert
ar: استرجع

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Not published
ar: لم ينشر

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Unpublished
ar: غير منشور

en: Apply
ar: تطبيق

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: تأكيد متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Offset
ar: الإزاحة

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: No content available.
ar: لا يوجد محتوى.

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: Items per page
ar: العناصر لكل صفحة

en: - All -
ar: - الكل -

en: Publishing status
ar: حالة النشر

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: « First
ar: « الأولى

en: Last »
ar: الأخيرة »

en: Add event
ar: إضافة حدث

en: Current revision
ar: المراجعة الحالية

en: Published status
ar: حالة النشر

en: Revision log message
ar: رسالة سجل المراجعة

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Revision user
ar: مستخدم المراجعة

en: The time that the current revision was created.
ar: الوقت الذي تم فيه إنشاء المراجعة الحالية.

en: The user ID of the author of the current revision.
ar: معرّف المستخدم (UID) لكاتب المراجعة الحالية.

en: Revision translation affected
ar: ترجمة المراجعة المتأثرة

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة.

en: @date by @username
ar: @date بواسطة @username

en: A boolean indicating the published state.
ar: معامل منطقي يوضح حالة النشر.
