Event (2.0.0-rc2) - en to cs translation catalogue (50 entries)

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Author
cs: Autor

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Edit
cs: Upravit

en: Name
cs: Jméno

en: Label
cs: Popisek

en: View
cs: Zobrazit

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Revisions
cs: Revize

en: Authored by
cs: Autor

en: Desc
cs: Sestupně

en: Events
cs: Události

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Are you sure you want to delete %name?
cs: Opravdu smazat %name?

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Revert
cs: Vrátit

en: Revisions for %title
cs: Revize pro %title

en: Revision
cs: Revize

en: Changed
cs: Změněno

en: Not published
cs: Skryto

en: Revision of %title from %date
cs: Revize %title z %date

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Apply
cs: Použít

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cs: Opravdu se vrátit k revizi z data %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cs: Opravdu smazat revizi z data %revision-date?

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Delete all revisions
cs: Smazat všechny revize

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Copy of the revision from %date.
cs: Kopie revize z %date.

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Current revision
cs: Aktuální revize

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Master
cs: Nadřízené

en: Revision user
cs: Autor revize

en: Briefly describe the changes you have made.
cs: Stručně popsat provedené změny.

en: The time that the current revision was created.
cs: Čas vytvoření aktuální revize.

en: The user ID of the author of the current revision.
cs: Uživatelské ID autora aktuální revize.

en: content @type: deleted @label.
cs: obsah @type: smazán @label

en: Revision create time
cs: Čas vytvoření revize
