Event (8.x-1.0-alpha1) - en to am translation catalogue (19 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Edit
am: አርትእ

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: Page
am: ገጽ

en: Published
am: የታተመ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር
