Event (8.x-1.0-alpha1) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Author
bn: লেখক

en: Description
bn: বিবরণ

en: Language
bn: ভাষা

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Name
bn: নাম

en: View
bn: প্রদর্শন

en: Updated
bn: আপডেটকৃত

en: Content type
bn: কন্টেন্টের ধরণ

en: All
bn: সমস্ত

en: Published
bn: প্রকাশিত

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Create new revision
bn: একটি নতুন রিভিশন তৈরি করুন

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Add @type
bn: @type যোগ কর

en: No content available.
bn: কোন কন্টেন্ট নেই।

en: Add new content
bn: নতুন কন্টেন্ট যুক্ত কর
