Event (8.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (35 entries)

en: Title
is: Titill

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Group
is: Hópur

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Description
is: Lýsing

en: Language
is: Tungumál

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Name
is: Nafn

en: Label
is: Merking

en: View
is: Skoða

en: Event
is: Viðburður

en: Updated
is: Uppfært

en: ID
is: Kenni

en: Content type
is: Efnisgerð

en: Created
is: Stofnað

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Published
is: Birt

en: Revisions
is: Útgáfur

en: Authored by
is: Höfundur

en: Events
is: Viðburðir

en: Sort by
is: Raða eftir

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: Revision
is: Útgáfa

en: Unpublished
is: Ekki birt

en: Apply
is: Virkja

en: Add @type
is: Bæta við @type

en: Add new content
is: Bæta við efni

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
