Event (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (44 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Name
oc: Nom

en: Label
oc: Etiqueta

en: View
oc: Veire

en: Event
oc: Eveniment

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Page
oc: Pagina

en: Published
oc: Publicat

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Events
oc: Eveniments

en: Sort by
oc: Triar per

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Apply
oc: Aplicar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: Offset
oc: Decalatge

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Add @type
oc: Apondre @type

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Add new content
oc: Apondre de contengut novèl

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Add event
oc: Apondre un eveniment

en: Master
oc: Maître
