Event (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (69 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Group
ro: Grup

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: Updated
ro: Actualizat

en: Content type
ro: Tip conținut

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: Revisions
ro: Revizii

en: Authored by
ro: Autor

en: Desc
ro: Descendent

en: Events
ro: Evenimente

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Revert
ro: Revenire

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Unpublished
ro: Nepublicat

en: Apply
ro: Aplică

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Add @type
ro: Adaugă @type

en: Delete relation
ro: Ștergeți legătura

en: No content available.
ro: Nu este conținut disponibil.

en: Add new content
ro: Adăugare conţinut nou

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Published status
ro: Statusul publicat

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Edit relation
ro: Editați legătura

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri

en: View relation link
ro: Vezi link-ul de legături

en: Link to Group content
ro: Legătura cu conținutul grupului

en: View relation
ro: Vezi legătura

en: Edit relation link
ro: Editați link-ul de legătură

en: Link to edit Group content
ro: Link pentru a edita conținutul grupului

en: Delete relation link
ro: Ștergeți legătura de relație

en: Link to delete Group content
ro: Legătură pentru a șterge conținutul grupului

en: Link to edit Content
ro: Link pentru a edita conținutul

en: Link to delete Content
ro: Link pentru a șterge conținutul
