Event (8.x-1.0-beta1) - en to ru translation catalogue (50 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Group
ru: Группа

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: View
ru: Просмотр

en: Event
ru: Событие

en: Created
ru: Создано

en: Event type
ru: Тип события

en: Published
ru: Опубликовано

en: Revisions
ru: Редакции

en: Authored by
ru: Автор

en: Events
ru: Мероприятия

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Create new revision
ru: Создать новую редакцию

en: Revert
ru: Вернуть

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Not published
ru: Не опубликовано

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите вернуться к редакции от %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Add @type
ru: Добавить @type

en: Add new content
ru: Добавить новый материал

en: Delete all revisions
ru: Удалить все редакции

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Copy of the revision from %date.
ru: Копия редакции от %date.

en: Add event
ru: Добавить событие

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: Revision log message
ru: Сообщение в журнал о редакции

en: Event Date
ru: Дата события

en: Revision user
ru: Пользователь ревизии

en: Briefly describe the changes you have made.
ru: Кратко опишите внесённые вами изменения.

en: The time that the current revision was created.
ru: Время создания текущей редакции

en: The user ID of the author of the current revision.
ru: Идентификатор пользователя, который является автором текущей редакции.

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Revision translation affected
ru: Редакция, на которую повлиял перевод

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ru: Указывает, что последние редактирование перевода принадлежит текущей редакции.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно желаете вернуть перевод на язык @language к редакции от %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ru: Вернуть контент, общий для переводов

en: Revision create time
ru: Время создания редакции

en: A boolean indicating the published state.
ru: Логическое значений, указывающее состояние публикации.
