Event (8.x-1.0-beta1) - en to vi translation catalogue (31 entries)

en: Title
vi: Tiêu đề

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Group
vi: Nhóm

en: Description
vi: Mô tả

en: Edit
vi: Sửa

en: Name
vi: Tên

en: Label
vi: Nhãn

en: View
vi: Xem

en: Event
vi: Sự Kiện

en: ID
vi: Mã

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Published
vi: Đã công bố

en: Revisions
vi: Các bản duyệt

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: Events
vi: Sự kiện

en: Create new revision
vi: Tạo bản hiệu đính mới

en: Revert
vi: Trở lại

en: Revisions for %title
vi: Các bản duyệt cho %title

en: Revision
vi: Bản duyệt

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Not published
vi: Chưa công bố

en: Revision of %title from %date
vi: Bản duyệt của %title từ %date

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc muốn trở lại về bản duyệt từ %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc là muốn xoá bản duyệt từ %revision-date?

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: Add @type
vi: Thêm @type

en: Add new content
vi: Thêm nội dung

en: Copy of the revision from %date.
vi: Bản sao của bản duyệt từ %date.

en: Add event
vi: Thêm sự kiện

en: Revision log message
vi: Nhật ký tin nhắn phiên bản
