Event Horizon (1.0.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (50 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Forgot password?
tr: Parolanızı mı unuttunuz?

en: Content
tr: İçerik

en: RSS feed
tr: RSS beslemesi

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to parent page
tr: Üst sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Help
tr: Yardım

en: Path
tr: Yol

en: Menu
tr: Menü

en: Last post
tr: Son gönderi

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Custom
tr: Özel

en: Up
tr: Yukarı

en: By
tr: Yazar:

en: Close
tr: Kapat

en: Topics
tr: Konular

en: Posts
tr: Gönderiler

en: Sidebar
tr: Kenar Çubuğu

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Main navigation
tr: Ana gezinti menüsü

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: MIME type
tr: MIME tipi

en: Content Above
tr: Yukarıdaki İçerik

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Highlighted
tr: Vurgulanmış

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Last page
tr: Son sayfa

en: Primary menu
tr: Birincil menü

en: Loading…
tr: Yükleniyor…

en: Site branding
tr: Site markası

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Drupal Logo
tr: Drupal Logosu

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: User account menu
tr: Kullanıcı hesap menüsü

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git

en: Search form (narrow)
tr: Arama formu (dar)

en: Search form (wide)
tr: Arama formu (geniş)
