Event Horizon (1.0.0-beta3) - en to ja translation catalogue (55 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Forgot password?
ja: パスワードお忘れですか？

en: Content
ja: コンテンツ

en: RSS feed
ja: RSSフィード

en: Go to previous page
ja: 前のページへ

en: Go to parent page
ja: 親ページへ移動

en: Go to next page
ja: 次のページへ

en: Help
ja: ヘルプ

en: Path
ja: パス

en: Menu
ja: メニュー

en: Last post
ja: 最終投稿

en: Page title
ja: ページのタイトル

en: Page
ja: ページ

en: Breadcrumb
ja: パンくず

en: Footer
ja: フッター

en: Custom
ja: カスタム

en: Up
ja: 上へ

en: Forum
ja: フォーラム

en: Close
ja: 閉じる

en: Topics
ja: トピック

en: Posts
ja: 投稿

en: Sidebar
ja: サイドバー

en: Next page
ja: 次ページ

en: Go to first page
ja: 先頭ページへ

en: Go to last page
ja: 最終ページへ

en: Copyright
ja: 著作権

en: Skip to main content
ja: メインコンテンツに移動

en: Main navigation
ja: メインナビゲーション

en: Primary tabs
ja: プライマリータブ

en: Secondary tabs
ja: セカンダリータブ

en: MIME type
ja: MIME タイプ

en: Pagination
ja: ページ送り

en: Slate
ja: スレート

en: Breadcrumbs
ja: パンくず

en: Status messages
ja: ステータスメッセージ

en: Main page content
ja: メインページコンテンツ

en: Current page
ja: カレントページ

en: Highlighted
ja: ハイライト

en: Plum
ja: プラム

en: Previous page
ja: 前ページ

en: Firehouse
ja: ファイヤーハウス

en: Ice
ja: アイス

en: Text Formats
ja: テキストフォーマット

en: Close message
ja: メッセージを閉じる

en: Last page
ja: 最終ページ

en: Primary menu
ja: プライマリーメニュー

en: Loading…
ja: 読込中...

en: Site branding
ja: サイトブランディング

en: Book outline for @book.title
ja: @book.title のブックアウトライン

en: Book traversal links for
ja: ブック横断リンク:

en: First page
ja: 先頭ページ

en: Primary admin actions
ja: プライマリ管理アクション

en: User account menu
ja: ユーザーアカウントメニュー

en: Derivatives will be formed from this color.
ja: この色から派生色が生成されます。

en: Base Primary Color
ja: プライマリーベース色
