Event Horizon (1.0.0-rc1) - en to is translation catalogue (27 entries)

en: Home
is: Forsíða

en: Forgot password?
is: Ertu búin(n) að gleyma lykilorðinu?

en: Content
is: Innihald

en: RSS feed
is: RSS veita

en: Go to previous page
is: Fara á fyrri síðu

en: Go to parent page
is: Fara á síðu foreldris

en: Go to next page
is: Fara á næstu síðu

en: Help
is: Hjálp

en: URL
is: vefslóð

en: Path
is: Slóð

en: Menu
is: Valmynd

en: Last post
is: Síðasta færsla

en: Page title
is: Titill síðu

en: Page
is: Síða

en: Breadcrumb
is: Leiðsagnarslóð

en: Footer
is: Fótur

en: Custom
is: Sérsniðið

en: Up
is: Upp

en: Close
is: Loka

en: Topics
is: Umræða

en: Posts
is: Færslur

en: Next page
is: Næsta síða

en: Go to first page
is: Fara á fremstu síðu

en: Go to last page
is: Fara á öftustu síðu

en: Current page
is: Núverandi síða

en: Last page
is: Síðasta síða

en: Primary menu
is: Aðalvalmynd
