Event Horizon (1.0.0-rc11) - en to ne translation catalogue (49 entries)

en: Home
ne: गृह पृष्ठ

en: Forgot password?
ne: पासवर्ड बिर्सिनुभयो ?

en: Content
ne: विषयवस्तु

en: RSS feed
ne: आर एस एस फिड

en: Reset
ne: रिसेट गर्नुहोस्

en: Go to previous page
ne: अघिल्लो पृष्ठमा जानुहोस्

en: Go to parent page
ne: मूल पृष्ठमा जानुहोस्

en: Go to next page
ne: अर्को पृष्ठमा जानुहोस्

en: Help
ne: सहयोग

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: URL
ne: यूआरएल

en: Path
ne: मार्ग

en: Menu
ne: मेनु

en: All
ne: सबै

en: Last post
ne: अन्तिम पोस्ट

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Block
ne: ब्लक

en: Page
ne: पृष्ठ

en: Breadcrumb
ne: ब्रेडक्रम्ब

en: Drupal
ne: ड्रूपल

en: Footer
ne: फुटर

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Up
ne: माथि

en: Forum
ne: फोरम

en: Sort by
ne: क्रमबद्ध

en: Topics
ne: विषय

en: Next page
ne: अर्को पृष्ठ

en: Go to first page
ne: पहिलो पृष्ठमा जानुहोस्

en: Go to last page
ne: अन्तिम पृष्ठमा जानुहोस्

en: Skip to main content
ne: मुख्य सामग्रीमा जानुहोस्

en: Main navigation
ne: मुख्य नेभिगेशन

en: Primary tabs
ne: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
ne: माध्यमिक ट्याबहरू

en: MIME type
ne: MIME प्रकार

en: Pagination
ne: पृष्ठांकन

en: Main page content
ne: मुख्य पृष्ठको विषयवस्तु

en: Highlighted
ne: हाइलाइटेड

en: Plum
ne: बेर

en: Previous page
ne: अघिल्लो पृष्ठ

en: Firehouse
ne: फायरहाउस

en: Ice
ne: बरफ

en: Text Formats
ne: पाठ ढाँचाहरू

en: Last page
ne: अन्तिम पृष्ठ

en: Primary menu
ne: प्राथमिक मेनु

en: Site branding
ne: साइट ब्रान्डिङ

en: First page
ne: पहिलो पृष्ठ

en: Primary admin actions
ne: प्राथमिक व्यवस्थापकीय कार्यहरू

en: User account menu
ne: प्रयोगकर्ता खाता मेनु

en: Go to page @key
ne: @key पृष्ठमा जानुहोस्
