Event Horizon (1.0.0-rc12) - en to pt translation catalogue (60 entries)

en: Home
pt: Início

en: Forgot password?
pt: Esqueceu sua senha?

en: Content
pt: Conteúdo

en: Reset
pt: Redefinir

en: Go to previous page
pt: Ir para a página anterior

en: Go to parent page
pt: Ir para a página superior

en: Go to next page
pt: Ir para a próxima página

en: Default
pt: Padrão

en: Path
pt: Caminho

en: All
pt: Tudo

en: Last post
pt: Último post

en: Block
pt: Bloco

en: Page
pt: Página

en: Breadcrumb
pt: Trilha de navegação

en: Footer
pt: Rodapé

en: Custom
pt: Personalizado

en: Up
pt: Para cima

en: Desc
pt: Decrescente

en: By
pt: Por

en: Forum
pt: Fórum

en: Close
pt: Fechar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Topics
pt: Tópicos

en: Sidebar
pt: Barra lateral

en: Next page
pt: Próxima página

en: Apply
pt: Aplicar

en: Go to first page
pt: Voltar para a primeira página

en: Go to last page
pt: Ir para a última página

en: Skip to main content
pt: Pular para o conteúdo principal

en: Primary tabs
pt: Abas primárias

en: Secondary tabs
pt: Abas secundárias

en: MIME type
pt: Tipo MIME

en: Content Above
pt: Conteúdo Acima

en: Pagination
pt: Paginação

en: Current page
pt: Página atual

en: Highlighted
pt: Destacado

en: Plum
pt: Ameixa

en: Previous page
pt: Página anterior

en: Firehouse
pt: Corpo de Bombeiros

en: Ice
pt: Gelo

en: Text Formats
pt: Formatos de texto

en: Asc
pt: Ascendente

en: Close message
pt: Fechar mensagem

en: Create Account
pt: Criar Conta

en: Last page
pt: Última página

en: Powered by
pt: Distribuído por

en: Primary menu
pt: Menu primário

en: Loading…
pt: Carregando…

en: Book outline for @book.title
pt: Estrutura de tópicos de livro para @book.title

en: Book traversal links for
pt: Links de passagem do livro para

en: First page
pt: Primeira página

en: Drupal Logo
pt: Logotipo Drupal

en: Go to page @key
pt: Ir para página @key

en: Tabs display toggle
pt: Alternância de exibição de abas

en: Toggle Main Menu
pt: Alternar Menu Principal

en: @title sub-navigation
pt: sub-navegação @title

en: Derivatives will be formed from this color.
pt: Derivados serão formados a partir desta cor.

en: Base Primary Color
pt: Cor Primária Base

en: @fieldName has changed to @fieldValue
pt: @fieldName mudou para @fieldValue

en: Enter color in hexadecimal format (#abc123).
pt: Digite a cor no formato hexadecimal (#abc123).
