Event Horizon (1.0.0-rc2) - en to it translation catalogue (46 entries)

en: Forgot password?
it: Password dimenticata?

en: Content
it: Contenuto

en: RSS feed
it: Feed RSS

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to parent page
it: Vai alla pagina padre

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Help
it: Aiuto

en: Path
it: Percorso

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Up
it: Su

en: By
it: Da

en: Close
it: Chiudi

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: Sidebar
it: Barra laterale

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Main navigation
it: Navigazione principale

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: MIME type
it: Tipo MIME

en: Pagination
it: Paginazione

en: Breadcrumbs
it: Breadcrumb

en: Status messages
it: Messaggi di stato

en: Main page content
it: Contenuto della pagina principale

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Highlighted
it: Evidenziato

en: Plum
it: Prugna

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Ice
it: Ghiaccio

en: Text Formats
it: Formati del testo

en: Last page
it: Ultima pagina

en: Loading…
it: Caricamento…

en: Site branding
it: Branding del sito

en: Book outline for @book.title
it: Struttura del book @book.title

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: First page
it: Prima pagina

en: Primary admin actions
it: Azioni di amministrazione principali

en: User account menu
it: Menu profilo utente
