Event Horizon (1.0.0-rc2) - en to fa translation catalogue (42 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Content
fa: محتوا

en: RSS feed
fa: خوراک RSS

en: Go to previous page
fa: برو به صفحه قبلی

en: Go to parent page
fa: به صفحه والد برو

en: Go to next page
fa: برو به صفحه بعدی

en: Help
fa: راهنما

en: URL
fa: نشانی

en: Path
fa: مسیر

en: Menu
fa: قائم

en: Last post
fa: آخرین ارسال

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Page
fa: صفحه

en: Breadcrumb
fa: مسیر جاری

en: Drupal
fa: دروپال

en: Footer
fa: پاورقی

en: Custom
fa: سفارشی

en: Up
fa: بالا

en: Forum
fa: انجمن

en: Close
fa: بستن

en: Topics
fa: موضوعات

en: Posts
fa: ارسال‌ها

en: Go to first page
fa: برو به صفحه اول

en: Go to last page
fa: برو به صفحه آخر

en: Skip to main content
fa: رفتن به محتوای اصلی

en: Main navigation
fa: پیمایدنۀ اصلی

en: Primary tabs
fa: تب‌های اولیه

en: Secondary tabs
fa: تب‌های ثانویه

en: MIME type
fa: نوع تقلید

en: Pagination
fa: صفحه بندی

en: Slate
fa: تخته سنگ

en: Breadcrumbs
fa: سلسله صفحات

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Current page
fa: صفحه جاری

en: Highlighted
fa: موارد برجسته

en: Firehouse
fa: ایستگاه آتش‌نشانی

en: Ice
fa: یخ

en: Text Formats
fa: قالب‌بندی‌های متن

en: Last page
fa: صفحۀ آخر

en: Loading…
fa: بارگزاری...

en: Primary admin actions
fa: اقدامات اصلی مدیر

en: User account menu
fa: قائم حساب کابرا
