Event Horizon (1.0.0-rc3) - en to uk translation catalogue (65 entries)

en: Home
uk: Головна

en: Forgot password?
uk: Забули пароль?

en: Content
uk: Вміст

en: RSS feed
uk: RSS-потік

en: Go to previous page
uk: На попередню сторінку

en: Go to parent page
uk: Перейти на батьківську сторінку

en: Go to next page
uk: До наступної сторінки

en: Help
uk: Довідка

en: URL
uk: URL-адреса

en: Path
uk: Шлях

en: Menu
uk: Меню

en: Last post
uk: Останній допис

en: Page title
uk: Заголовок сторінки

en: Page
uk: Сторінка

en: Breadcrumb
uk: Рядок навіґації

en: Footer
uk: Нижній колонтитул

en: Custom
uk: Власний

en: Up
uk: Вгору

en: By
uk: від

en: Forum
uk: Форум

en: Close
uk: Закрити

en: Topics
uk: Теми

en: Posts
uk: Дописи

en: Sidebar
uk: Панель

en: Next page
uk: Наступна сторінка

en: Go to first page
uk: До першої сторінки

en: Go to last page
uk: До останньої сторінки

en: Copyright
uk: Авторські права

en: Skip to main content
uk: Перейти до основного вмісту

en: Main navigation
uk: Основна навіґація

en: Primary tabs
uk: Основні вкладки

en: Secondary tabs
uk: Другорядні вкладки

en: MIME type
uk: Тип MIME

en: Content Above
uk: Вміст зверху

en: Pagination
uk: Розбивка на сторінки

en: Breadcrumbs
uk: Рядки навіґації

en: Status messages
uk: Повідомлення про стан

en: Main page content
uk: Основний вміст сторінки

en: Current page
uk: Поточна сторінка

en: Highlighted
uk: Виділено

en: Plum
uk: Слива

en: Previous page
uk: Попередня сторінка

en: Text Formats
uk: Формати тексту

en: Close message
uk: Повідомлення про закриття

en: Last page
uk: Остання сторінка

en: Powered by
uk: Побудовано на

en: Primary menu
uk: Первинне меню

en: Loading…
uk: Завантаження ...

en: Site branding
uk: Брендування сайту

en: Book outline for @book.title
uk: Підшивка книг для @book.title

en: Book traversal links for
uk: Книжкові перехресні посилання для

en: First page
uk: Перша сторінка

en: Drupal Logo
uk: Логотип Drupal

en: Primary admin actions
uk: Основні адміністративні дії

en: User account menu
uk: Меню облікового запису користувача

en: Go to page @key
uk: Перейти на сторінку @key

en: Tabs display toggle
uk: Перемикач відображення вкладок

en: Toggle Main Menu
uk: Перемикач головного меню

en: Search form (narrow)
uk: Форма пошуку (вузька)

en: Search form (wide)
uk: Форма пошуку (широка)

en: @title sub-navigation
uk: Піднавігація @title

en: Derivatives will be formed from this color.
uk: З цього кольору будуть утворюватися похідні.

en: Base Primary Color
uk: Первинний основний колір

en: @fieldName has changed to @fieldValue
uk: Значення поля @fieldName змінено на @fieldValue

en: Enter color in hexadecimal format (#abc123).
uk: Введіть колір у шістнадцятковому форматі (#abc123).
