Event Horizon (1.0.0-rc4) - en to pl translation catalogue (61 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Forgot password?
pl: Zapomniane hasło?

en: Content
pl: Zawartość

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: Go to previous page
pl: Przejdź do poprzedniej strony

en: Go to parent page
pl: Wyświetla stronę nadrzędną

en: Go to next page
pl: Przejdź do następnej strony

en: Help
pl: Pomoc

en: Path
pl: Ścieżka

en: Last post
pl: Ostatni wpis

en: Page title
pl: Tytuł strony

en: Page
pl: Strona

en: Breadcrumb
pl: Ścieżka nawigacyjna

en: Footer
pl: Stopka

en: Custom
pl: Własne

en: Up
pl: W górę

en: By
pl: Przez

en: Close
pl: Zamknij

en: Topics
pl: Tematy

en: Posts
pl: Wpisy

en: Sidebar
pl: Pasek boczny

en: Next page
pl: Następna strona

en: Go to first page
pl: Przejdź do pierwszej strony

en: Go to last page
pl: Przejdź do ostatniej strony

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Skip to main content
pl: Przejdź do treści

en: Main navigation
pl: Główna nawigacja

en: Primary tabs
pl: Zakładki podstawowe

en: Secondary tabs
pl: Zakładki dodatkowe

en: MIME type
pl: typ MIME

en: Content Above
pl: Treść powyżej

en: Pagination
pl: Stronicowanie

en: Slate
pl: Popielaty

en: Breadcrumbs
pl: Breadcrumby

en: Status messages
pl: Wiadomości statusu

en: Main page content
pl: Zawartość główna

en: Current page
pl: Bieżąca strona

en: Highlighted
pl: Wyróżnione

en: Plum
pl: Śliwka

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Firehouse
pl: Remiza

en: Ice
pl: Lód

en: Text Formats
pl: Formaty tekstów

en: Close message
pl: Zamknij wiadomość

en: Create Account
pl: Utwórz konto

en: Last page
pl: Ostatnia strona

en: Powered by
pl: Zbudowano na

en: Primary menu
pl: Menu główne

en: Loading…
pl: Wczytuję...

en: Site branding
pl: Marka witryny

en: Book outline for @book.title
pl: Spis treści książki dla @book.title

en: Book traversal links for
pl: Odnośniki nawigacji książki

en: First page
pl: Pierwsza strona

en: Drupal Logo
pl: Logo Drupala

en: Primary admin actions
pl: Podstawowe akcje administratora

en: User account menu
pl: Menu konta użytkownika

en: Go to page @key
pl: Idź do strony @key

en: Tabs display toggle
pl: Przełącz wyświetlanie zakładek

en: Toggle Main Menu
pl: Przełącz główne menu

en: Search form (narrow)
pl: Formularz wyszukiwania (wąski)

en: Search form (wide)
pl: Formularz wyszukiwania (szeroki)
