Event Horizon (1.0.0-rc5) - en to ar translation catalogue (59 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Content
ar: المحتوى

en: RSS feed
ar: تلقيمة آر.إس.إس

en: Go to previous page
ar: الذهاب إلى الصفحة السابقة

en: Go to parent page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأم

en: Go to next page
ar: الذهاب إلى الصفحة التالية

en: Help
ar: مساعدة

en: URL
ar: عنوان URL

en: Path
ar: المسار

en: Menu
ar: القائمة

en: Last post
ar: آخر موضوع

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Page
ar: الصفحة

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Drupal
ar: دروبال

en: Footer
ar: التذييل

en: Custom
ar: مخصّص

en: Up
ar: أعلى

en: By
ar: بواسطة

en: Forum
ar: المنتدى

en: Close
ar: إغلاق

en: Topics
ar: المناقشات

en: Posts
ar: المحتوى

en: Sidebar
ar: الشريط الجانبي

en: Next page
ar: الصفحة التالية

en: Go to first page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأولى

en: Go to last page
ar: الذهاب إلى الصفحة الأخيرة

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Primary tabs
ar: التبويبات الأساسية

en: Secondary tabs
ar: التبويبات الفرعية

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: Content Above
ar: أعلى المحتوى

en: Pagination
ar: ترقيم الصفحات

en: Slate
ar: اللوح

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Current page
ar: الصفحة الحاليّة

en: Highlighted
ar: مبرز

en: Plum
ar: الخوخ

en: Previous page
ar: الصفحة السابقة

en: Firehouse
ar: محطة الإطفاء

en: Ice
ar: الجليد

en: Text Formats
ar: تنسيقات النص

en: Close message
ar: إغلاق الرسالة

en: Last page
ar: الصفحة الأخيرة

en: Loading…
ar: جاري التحميل...

en: Site branding
ar: العلامة التجارية للموقع

en: Book outline for @book.title
ar: خطوط الكتاب العريضة لعنوان @book.

en: Book traversal links for
ar: كتاب روابط اجتياز لـ

en: First page
ar: الصفحة الأولى

en: Primary admin actions
ar: الإجراءات الإدارية الرئيسية

en: User account menu
ar: قائمة حساب المستخدم

en: Go to page @key
ar: الانتقال إلى الصفحة @key

en: Tabs display toggle
ar: تبديل عرض علامات التبويب

en: Search form (narrow)
ar: نموذج البحث (ضيق)

en: Search form (wide)
ar: نموذج البحث (عريض)
