Event Horizon (1.0.0-rc6) - en to da translation catalogue (59 entries)

en: Home
da: Hjem

en: Forgot password?
da: Glemt password?

en: Content
da: Indhold

en: RSS feed
da: RSS-feed

en: Go to previous page
da: Gå til forrige side

en: Go to parent page
da: Gå til overordnet side

en: Go to next page
da: Gå til næste side

en: Help
da: Hjælp

en: Path
da: Sti

en: Last post
da: Seneste indlæg

en: Page title
da: Sidetitel

en: Page
da: Side

en: Breadcrumb
da: Brødkrumme

en: Footer
da: Sidefod

en: Custom
da: Tilpasset

en: Up
da: Op

en: By
da: Af

en: Close
da: Luk

en: Topics
da: Emner

en: Posts
da: Indlæg

en: Next page
da: Næste side

en: Go to first page
da: Gå til første side

en: Go to last page
da: Gå til sidste side

en: Skip to main content
da: Gå til hovedindhold

en: Main navigation
da: Primær navigation

en: Primary tabs
da: Primære faneblade

en: Secondary tabs
da: Sekundære faneblade

en: Content Above
da: Indhold over

en: Pagination
da: Sideinddeling

en: Breadcrumbs
da: Brødkrummer

en: Status messages
da: Statusmeddelelser

en: Main page content
da: Primært sideindhold

en: Current page
da: Nuværende side

en: Highlighted
da: Fremhævet

en: Plum
da: Blommefarvet

en: Previous page
da: Forrige side

en: Firehouse
da: Brandstation

en: Ice
da: Is

en: Text Formats
da: Tekstformater

en: Close message
da: Luk-besked

en: Last page
da: Sidste side

en: Powered by
da: Drevet af

en: Primary menu
da: Primære menu

en: Loading…
da: Indlæser…

en: Book outline for @book.title
da: Indholdsfortegnelse for @book.title

en: Book traversal links for
da: Bognavigations-links for

en: First page
da: Første side

en: Drupal Logo
da: Drupal logo

en: Primary admin actions
da: Primære administratorhandlinger

en: User account menu
da: Brugerkontomenu

en: Go to page @key
da: Gå til side @key

en: Tabs display toggle
da: Omskifter til faneblade

en: Toggle Main Menu
da: Slå hovedmenuen til og fra

en: Search form (narrow)
da: Søgeformular (smal)

en: Search form (wide)
da: Søgeformular (bred)

en: @title sub-navigation
da: @title undernavigation

en: Derivatives will be formed from this color.
da: Afledte farver baseres på denne farve.

en: Base Primary Color
da: Primær farve

en: @fieldName has changed to @fieldValue
da: @fieldName er ændret til @fieldValue
