Event Horizon (1.0.0-rc6) - en to fr translation catalogue (62 entries)

en: Home
fr: Accueil

en: Forgot password?
fr: Mot de passe oublié ?

en: Content
fr: Contenu

en: RSS feed
fr: Flux RSS

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to parent page
fr: Aller à la page parente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: Help
fr: Aide

en: Path
fr: Chemin

en: Last post
fr: Dernière contribution

en: Page title
fr: Titre de la page

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Footer
fr: Pied de page

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Up
fr: Haut

en: By
fr: Par

en: Close
fr: Fermer

en: Topics
fr: Sujets

en: Posts
fr: Contributions

en: Sidebar
fr: Barre latérale

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Skip to main content
fr: Aller au contenu principal

en: Main navigation
fr: Navigation principale

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: MIME type
fr: Type MIME

en: Content Above
fr: Avant contenu

en: Slate
fr: Ardoise

en: Breadcrumbs
fr: Fils d'ariane

en: Status messages
fr: Messages de statut

en: Main page content
fr: Contenu de la page principale

en: Current page
fr: Page courante

en: Highlighted
fr: Mis en évidence

en: Plum
fr: Prune

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Firehouse
fr: Caserne

en: Ice
fr: Glace

en: Text Formats
fr: Formats de texte

en: Close message
fr: Fermer le message

en: Last page
fr: Dernière page

en: Powered by
fr: Propulsé par

en: Primary menu
fr: Menu principal

en: Loading…
fr: Chargement...

en: Site branding
fr: Identité du site

en: Book outline for @book.title
fr: Structure du livre @book.title

en: Book traversal links for
fr: Liens transversaux de livre pour

en: First page
fr: Première page

en: Drupal Logo
fr: Logo Drupal

en: Primary admin actions
fr: Actions d'administration principales

en: User account menu
fr: Menu du compte de l'utilisateur

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key

en: Tabs display toggle
fr: Activer/désactiver l'affichage des onglets

en: Toggle Main Menu
fr: Activer/désactiver le Menu Principal

en: Search form (narrow)
fr: Formulaire de recherche (étroit)

en: Search form (wide)
fr: Formulaire de recherche (large)

en: @title sub-navigation
fr: sous-navigation @title

en: Derivatives will be formed from this color.
fr: Des variantes seront calculées à partir de cette couleur.

en: Base Primary Color
fr: Couleur primaire de base

en: @fieldName has changed to @fieldValue
fr: @fieldName a changé en @fieldValue

en: Enter color in hexadecimal format (#abc123).
fr: Saisir une couleur au format hexadécimal (#abc123).
