Event Platform (2.0.0-beta3) - en to eu translation catalogue (49 entries)

en: Title
eu: Izenburua

en: Description
eu: Azalpena

en: Action
eu: Ekintza

en: Date
eu: Data

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: Link
eu: Esteka

en: Category
eu: Kategoria

en: Feed
eu: Jarioa

en: Name
eu: Izena

en: edit
eu: editatu

en: Save
eu: Gorde

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Schedule
eu: Zeregin programatua

en: Event
eu: Gertaera

en: Attachment
eu: Eranskina

en: All
eu: Guztiak

en: Block
eu: Blokea

en: Page
eu: Orria

en: Score
eu: Puntuazioa

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: End Date
eu: Bukaera data

en: Current
eu: Unekoa

en: State
eu: Egoera

en: Desc
eu: Beheraka

en: Events
eu: Gertaerak

en: Filters
eu: Iragazkiak

en: Duration
eu: Iraupena

en: Session
eu: Sesioa

en: ‹ Previous
eu: ‹ Aurrekoak

en: Next ›
eu: Hurrengoak ›

en: Content Type
eu: Eduki Mota

en: Apply
eu: Ezarri

en: Organization
eu: Erakundea

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: event
eu: gertaera

en: Dates
eu: Datak

en: Sessions
eu: Sesioak

en: Flags
eu: Banderak

en: Webform submission
eu: Webform bidalketak

en: - Any -
eu: -Edozein-

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Asc
eu: Goraka
