Event Platform (2.0.0-rc2) - en to hy translation catalogue (24 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Confirm
hy: Հաստատել

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Articles
hy: Հոդվածներ

en: Action
hy: Գործողություն

en: Date
hy: Ամսաթիվ

en: Search
hy: Որոնել

en: Reset
hy: Վերականգնել

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: Link
hy: Հղում

en: Category
hy: Կատեգորիա

en: Name
hy: Անուն

en: edit
hy: խմբագրել

en: Save
hy: Պահպանել

en: Default
hy: Լռելյայն

en: Attachment
hy: Կցորդ

en: Block
hy: Բլոկ

en: Page
hy: Էջ

en: Filter
hy: Ֆիլտր

en: Location
hy: գտնվելու վայրը

en: Authored by
hy: Հեղինակ

en: Sort by
hy: Դասակարգել ըստ

en: Session
hy: Սեսիա

en: Training
hy: Դասընթաց
