Event Platform (2.0.0-rc2) - en to sv translation catalogue (71 entries)

en: Title
sv: Titel

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Description
sv: Beskrivning

en: Audience
sv: Målgrupp

en: Articles
sv: Artiklar

en: Action
sv: Åtgärd

en: On
sv: På

en: Date
sv: Datum

en: Search
sv: Sök

en: Reset
sv: Återställ

en: Message
sv: Meddelande

en: Link
sv: Länk

en: Category
sv: Kategori

en: Feed
sv: Innehållsflöde

en: Name
sv: Namn

en: edit
sv: redigera

en: Save
sv: Spara

en: Default
sv: Förvald

en: Schedule
sv: Schemaläggning

en: Event
sv: Händelse

en: Unassign
sv: Koppla från

en: Attachment
sv: Bilaga

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Off
sv: Av

en: Score
sv: Poäng

en: Filter
sv: Filtrera

en: Location
sv: Plats

en: Promoted to front page
sv: Visas på startsidan

en: Authored by
sv: Författad av

en: Start Date
sv: Startdatum

en: End Date
sv: Slutdatum

en: Current
sv: Nuvarande

en: State
sv: Läge

en: Desc
sv: Fallande

en: Events
sv: Aktiviteter

en: Filters
sv: Filter

en: Level
sv: Nivå

en: Stats
sv: Statistik

en: Duration
sv: Varaktighet

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Display Name
sv: Visningsnamn

en: minutes
sv: minuter

en: Add to calendar
sv: Lägg till kalender

en: Edit Info
sv: Redigera info

en: ‹ Previous
sv: ‹ Föregående

en: Next ›
sv: Nästa ›

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Apply
sv: Applicera

en: When
sv: När

en: Organization
sv: Organisation

en: Offset
sv: Kompensera

en: Speaker
sv: Talare

en: Decline
sv: Avslå

en: event
sv: aktivitet

en: Dates
sv: Datum

en: Generate
sv: Generera

en: Flags
sv: Flaggor

en: Webform submission
sv: Inlägg i Webform

en: - Any -
sv: - Alla -

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: - All -
sv: - Alla -

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Moderation state
sv: Modereringsstatus

en: Asc
sv: Stigande

en: Master
sv: Huvud

en: Entity Reference
sv: Objektsreferens

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
sv: Innehåll som hör till en viss taxonomiterm.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
sv: Utkast

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
sv: Skapa nytt utkast
