Event Platform (2.0.0-rc2) - en to ur translation catalogue (28 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Confirm
ur: تصدیق کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Audience
ur: شائقین

en: Articles
ur: مضامین

en: Action
ur: ایکشن

en: On
ur: آن

en: Date
ur: تاریخ

en: Search
ur: تلاش

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: Message
ur: پیغام

en: Link
ur: ربط

en: Category
ur: زمرہ

en: Feed
ur: فیڈ

en: Name
ur: نام

en: edit
ur: ترمیم

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: Default
ur: طے شدہ

en: URL
ur: یو آر ایل

en: Block
ur: بلاک

en: Page
ur: صفحہ

en: Filter
ur: فلٹر

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Sort by
ur: کی طرف سے  کی گئی مرتب سازی

en: ‹ Previous
ur: › گزشتہ

en: ‹‹
ur: ››

en: ››
ur: ‹‹

en: « First
ur: » ابتدائی
