Event Platform (2.0.0) - en to bo translation catalogue (24 entries)

en: yes
bo: ཡིན

en: Confirm
bo: གཏན་ཁེལ

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: On
bo: ཁ་ཕྱེ

en: Message
bo: ཆ་འཕྲིན

en: Link
bo: སྦྲེལ་ཐག

en: Name
bo: མིང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Default
bo: སྔར་ཡོད

en: URL
bo: དྲ་གནས

en: Unassign
bo: ཕྱིར་འཐེན་བྱེད

en: Off
bo: ཁ་རྒྱག

en: Filter
bo: ཚགས་རྒྱག

en: Location
bo: གནས་ཡུལ

en: Promoted to front page
bo: མདུན་ངོས་སུ་འོས་སྦྱོར་བྱས་པ

en: Current
bo: མིག་སྔར

en: Filters
bo: ཚག་རྒྱག་བྱེད།

en: Clear cache
bo: བར་གསོག་གཙང་དག་བཟོ་བ

en: Duration
bo: དུས་ཡུན

en: AND
bo: དང་།

en: Session
bo: དུས་སྐབས

en: Cron
bo: དུས་བཀག་སྒྲིག་རིམ

en: Dates
bo: ཚེས་གྲངས

en: - Any -
bo: - གང་རུང-
