Event Platform (2.0.4) - en to bn translation catalogue (21 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Confirm
bn: নিশ্চিত করুন

en: Description
bn: বিবরণ

en: Homepage
bn: নীড়পাতা

en: Date
bn: তারিখ

en: Search
bn: অনুসন্ধান

en: Message
bn: বার্তা

en: Link
bn: লিঙ্ক

en: Category
bn: বিভাগ

en: Name
bn: নাম

en: edit
bn: সম্পাদন

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Attachment
bn: সংযুক্তি

en: All
bn: সমস্ত

en: Block
bn: ব্লক

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: Location
bn: অবস্থান

en: Authored by
bn: লিখেছেন

en: Session
bn: সেশন
