Event Platform (2.0.4) - en to kn translation catalogue (49 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Confirm
kn: ದೃಢೀಕರಣೆ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Homepage
kn: ನೆಲೆಯ ಪುಟ

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: edit
kn: ಸಂಪಾದಿಸು

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Program
kn: ಕ್ರಮವಿಧಿ (ಪ್ರೋಗ್ರಾಂ)

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Start Date
kn: ಆರಂಭ ದಿನಾಂಕ

en: End Date
kn: ಮುಕ್ತಾಯ ದಿನಾಂಕ

en: Current
kn: ಪ್ರಸಕ್ತ ಖಂಡ

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Job Title
kn: ಉದ್ಯೋಗದ ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Filters
kn: ಕಡತ(_F)

en: Level
kn: ಸ್ತರ

en: Stats
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Short Description
kn: ಸರಳ ವಿವರಣೆK

en: minutes
kn: ನಿಮಿಷಗಳು

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Session
kn: ಉಪಆವೃತ್ತಿ

en: News
kn: ಸಮಾಚಾರ

en: Complete
kn: ಪೂರ್ಣ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Copyright
kn: ಹಕ್ಕು

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: Decline
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: 1
kn: ೧

en: Flags
kn: ವೇಗ
