Event Platform (2.0.4) - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Confirm
mr: नक्की करा

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Audience
mr: प्रेक्षक

en: Articles
mr: लेख

en: Action
mr: कृती

en: On
mr: वर

en: Homepage
mr: मुख्य पान

en: Date
mr: दिनांक

en: Search
mr: शोध

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Message
mr: संदेश

en: Link
mr: दुवा

en: Category
mr: वर्ग

en: Name
mr: नाव

en: edit
mr: संपादन

en: Save
mr: संरक्षीत

en: True
mr: सत्य

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: Program
mr: कार्यक्रम

en: Event
mr: कार्यक्रम

en: All
mr: सर्व

en: Block
mr: भाग

en: Page
mr: पान

en: Off
mr: बंद

en: Filter
mr: गाळणी

en: Location
mr: स्थळ

en: Authored by
mr: लेखक

en: Start Date
mr: सुरुवातीचा दिनांक

en: State
mr: राज्य

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा

en: Content Type
mr: साहित्य प्रकार

en: - Any -
mr: - काहीही -

en: Ratings
mr: श्रेणी
