Event Platform (2.0.5) - en to am translation catalogue (20 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Action
am: እርምጃ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Name
am: ስም

en: edit
am: አስተካክል

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Default
am: ነባሪ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Location
am: ቦታ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Sort by
am: ደርድር
