Event Platform (2.0.5) - en to jv translation catalogue (34 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Description
jv: Katrangan

en: Action
jv: Aksi

en: Homepage
jv: Kācā ngarep

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Link
jv: Tautan

en: Category
jv: Kategori

en: Feed
jv: Pasokan

en: Name
jv: Jeneng

en: edit
jv: sunting

en: Save
jv: Simpen

en: True
jv: Bener

en: Default
jv: Gawan

en: Unassign
jv: Dicopot

en: Attachment
jv: Sisipan

en: All
jv: Kabèh

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Score
jv: Skor

en: Filter
jv: Saring

en: Location
jv: Lokasi

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Current
jv: Saiki

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Session
jv: Sési

en: Dates
jv: Tanggal

en: - Any -
jv: - Sembarang -

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
