Event Platform (2.0.6) - en to it translation catalogue (52 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Confirm
it: Conferma

en: Audience
it: Pubblico di riferimento

en: Articles
it: Articoli

en: Action
it: Azione

en: Date
it: Data

en: Search
it: Cerca

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Category
it: Categoria

en: Name
it: Nome

en: edit
it: modifica

en: Save
it: Salva

en: True
it: Vero

en: Default
it: Predefinito

en: Schedule
it: Pianifica

en: Event
it: Evento

en: Unassign
it: Non assegnare

en: Attachment
it: Allegato

en: All
it: Tutti

en: Block
it: Blocco

en: Page
it: Pagina

en: Score
it: Punteggio

en: Filter
it: Filtra

en: Authored by
it: Creato da

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Filters
it: Filtri

en: Level
it: Livello

en: Duration
it: Durata

en: Sort by
it: Ordina per

en: minutes
it: minuti

en: Accepted
it: Accettati

en: Session
it: Sessione

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Content Type
it: Tipo di contenuto

en: Complete
it: Completo

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Generate
it: Genera

en: Flags
it: Contrassegni

en: Webform submission
it: Inserimento Webform

en: - Any -
it: - Qualsiasi -

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Moderation state
it: Stato moderazione

en: Master
it: Principale
