Event Platform (2.0.6) - en to pl translation catalogue (66 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Confirm
pl: Potwierdź

en: Audience
pl: Odbiorcy

en: Articles
pl: Artykuły

en: Action
pl: Akcja

en: Homepage
pl: Strona domowa

en: Date
pl: Data

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Message
pl: Wiadomość

en: Link
pl: Odnośnik

en: Category
pl: Kategoria

en: Feed
pl: Zasób

en: Name
pl: Nazwa

en: edit
pl: edytuj

en: Save
pl: Zapisz

en: True
pl: Prawda

en: Default
pl: Domyślny

en: Schedule
pl: Harmonogram

en: Event
pl: Termin

en: Unassign
pl: Usuń powiązanie

en: Attachment
pl: Załącznik

en: All
pl: Wszystko

en: Block
pl: Blok

en: Page
pl: Strona

en: Score
pl: Wynik

en: Filter
pl: Filtr

en: Authored by
pl: Autor

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: End Date
pl: Data końcowa

en: State
pl: Stan

en: Desc
pl: Malejąco

en: Jobs
pl: Oferty

en: Events
pl: Wydarzenia

en: Filters
pl: Filtry

en: Level
pl: Poziom

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: minutes
pl: minuty

en: Accepted
pl: Zaakceptowane

en: Edit Info
pl: Edytuj informacje

en: Session
pl: Sesja

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: News
pl: Aktualności

en: Content Type
pl: Rodzaj zawartości

en: Complete
pl: Zakończone

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Copyright
pl: Prawa autorskie

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Decline
pl: Odrzuć

en: Generate
pl: Generuj

en: Flags
pl: Flagi

en: Webform submission
pl: Zgłoszenie formularza

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Moderation state
pl: Stan moderacji

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Entity Reference
pl: Referencja do encji

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
pl: Zawartość należąca do konkretnego terminu taksonomii

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
pl: Wersja robocza

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
pl: Stwórz nową wersję roboczą
