Event Platform (2.0.6) - en to tr translation catalogue (61 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Confirm
tr: Onayla

en: Articles
tr: Makaleler

en: Action
tr: Eylem

en: Homepage
tr: Anasayfa

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Message
tr: İleti

en: Link
tr: Bağlantı

en: Category
tr: Kategori

en: Feed
tr: Akış

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Save
tr: Kaydet

en: True
tr: Doğru

en: Default
tr: Varsayılan

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Event
tr: Olay

en: Unassign
tr: Atamayı kaldır

en: Attachment
tr: Ek

en: All
tr: Tümü

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Score
tr: Puan

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Authored by
tr: Yazan

en: Start Date
tr: Başlangıç Tarihi

en: End Date
tr: Bitiş Tarihi

en: State
tr: Durum

en: Desc
tr: Azalan

en: Jobs
tr: İşler

en: Events
tr: Etkinlikler

en: Filters
tr: Süzgeçler

en: Level
tr: Seviye

en: Duration
tr: Süre

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: minutes
tr: dakika

en: Accepted
tr: Kabul edilmiş

en: Session
tr: Oturum

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Content Type
tr: İçerik çeşidi

en: Complete
tr: Tamam

en: Apply
tr: Uygula

en: Copyright
tr: Telif hakkı

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Generate
tr: Oluştur

en: Flags
tr: İşaretler (Flags)

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Moderation state
tr: Denetim durumu

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Entity Reference
tr: Varlık Referansı

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
tr: Belirli bir sınıflandırma terimine ait içerik.

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
tr: Taslak

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
tr: Yeni Taslak Oluştur
