Event Records (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (34 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Category
fa: دسته بندی

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد شده

en: Page
fa: صفحه

en: Filter
fa: فیلتر

en: Term
fa: واژه

en: Desc
fa: نزولی

en: Other
fa: ساير

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Deleted
fa: حذف شد

en: Workflow
fa: جریان کار

en: Entity
fa: عنصر

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Date created
fa: تاریخ ایجاد

en: Default options
fa: گزینه‌های پیش‌فرض

en: Storage
fa: ذخیره سازی

en: Values
fa: مقادیر

en: Offset
fa: جابجایی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Inserted
fa: درج شد

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Entity ID
fa: شناسه عنصر

en: Asc
fa: صعودی
