Event Records (1.0.0-beta4) - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: List
fr: Lister

en: Edit
fr: Modifier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Category
fr: Catégorie

en: Label
fr: Libellé

en: Default
fr: Par défaut

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Filter
fr: Filtrer

en: Term
fr: Terme

en: Other
fr: Autre

en: anonymous
fr: anonyme

en: Sort by
fr: Trier par

en: Deleted
fr: Supprimé

en: Workflow
fr: Processus

en: Entity
fr: Entité

en: Changed
fr: Modifié

en: Date created
fr: Date de création

en: Default options
fr: Options par défaut

en: Storage
fr: Stockage

en: Node deleted
fr: Nœud supprimé

en: Values
fr: Valeurs

en: Offset
fr: Décalage

en: Entity type
fr: Type d'entité

en: Inserted
fr: Inséré

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Entity ID
fr: Identifiant (ID) de l'entité

en: Saved
fr: Enregistré

en: Entity bundle
fr: Sous-type de l'entité

en: Custom data
fr: Données personnalisées
