Event Records (1.0.0-beta4) - en to tr translation catalogue (36 entries)

en: Content
tr: İçerik

en: List
tr: Liste

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Category
tr: Kategori

en: Label
tr: Etiket

en: Default
tr: Varsayılan

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: User
tr: Kullanıcı

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Page
tr: Sayfa

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Term
tr: Terim

en: Desc
tr: Azalan

en: Other
tr: Diğer

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Deleted
tr: Silindi

en: Workflow
tr: İş akışı

en: Entity
tr: Nesne

en: Changed
tr: Değişti

en: Date created
tr: Oluşturulma tarihi

en: Default options
tr: Öntanımlı seçenekler

en: Storage
tr: Kayıt yeri

en: Values
tr: Değerler

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Entity type
tr: Varlık tipi

en: Inserted
tr: Eklendi

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Entity ID
tr: Varlık kimliği (ID)

en: Asc
tr: Artan

en: Entity bundle
tr: Nesne kümesi (bundle)
