Events Theme (2.0.1) - en to nl translation catalogue (17 entries)

en: Content
nl: Inhoud

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Header
nl: Kop

en: Left sidebar
nl: Linker zijbalk

en: Right sidebar
nl: Rechter zijbalk

en: Tabs
nl: Tabbladen

en: Main navigation
nl: Hoofdnavigatie

en: Front Page Slideshow
nl: Frontpage Slideshow

en: Breadcrumbs
nl: Kruimelpad

en: Status messages
nl: Statusberichten

en: Main page content
nl: Primaire inhoud van de pagina

en: Show slideshow
nl: Slideshow weergeven

en: Check this option to show Slideshow in front page. Uncheck to hide.
nl: Selecteer deze optie om de slideshow op de voorpagina te tonen. Deselecteer om te verbergen.

en: Show Social Icons
nl: Social-iconen tonen

en: events
nl: evenementen

en: Site branding
nl: Branding van de website

en: Primary admin actions
nl: Primaire beheeracties
