Events Theme (2.0.2) - en to hi translation catalogue (11 entries)

en: Content
hi: सामग्री

en: Help
hi: मदद

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Left sidebar
hi: बांया साइडबार

en: Right sidebar
hi: दांया साइडबार

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: Tabs
hi: टैब्स

en: Main navigation
hi: मुख्य नेविगेशन

en: Status messages
hi: स्थिति संदेश

en: Primary admin actions
hi: प्राथमिक व्यवस्थापक कार्रवाई
