Events Theme (2.1.2) - en to ar translation catalogue (13 entries)

en: Content
ar: المحتوى

en: Help
ar: مساعدة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Header
ar: الترويسة

en: Left sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيسر

en: Right sidebar
ar: العمود الجانبي اﻷيمن

en: Tabs
ar: علامات التبويب

en: Main navigation
ar: القائمة الرئيسية

en: Breadcrumbs
ar: مسار التنقّل

en: Status messages
ar: رسائل الحالة

en: Main page content
ar: محتوى الصفحة الرئيسية

en: Site branding
ar: العلامة التجارية للموقع

en: Primary admin actions
ar: الإجراءات الإدارية الرئيسية
