Events Theme (2.1.2) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Content
pt: Conteúdo

en: Help
pt: Ajuda

en: Page title
pt: Título da página

en: Header
pt: Cabeçalho

en: Left sidebar
pt: Barra lateral esquerda

en: Right sidebar
pt: Barra lateral direita

en: Tabs
pt: Abas

en: Main navigation
pt: Navegação principal

en: @label URL
pt: URL @label

en: Status messages
pt: Mensagens de status

en: Main page content
pt: Conteúdo da página principal

en: Footer First
pt: Primeiro Rodapé

en: Events Settings
pt: Configurar Eventos

en: Site branding
pt: Definição de marca do site

en: Primary admin actions
pt: Ações primárias do administrador
