Events Theme (2.0.1) - en to fa translation catalogue (14 entries)

en: Content
fa: محتوا

en: Help
fa: راهنما

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Header
fa: سربرگ

en: Left sidebar
fa: کناره چپ

en: Right sidebar
fa: کناره راست

en: Tabs
fa: زبانه‌ها

en: Main navigation
fa: منوی اصلی

en: Breadcrumbs
fa: مسیر‌های راهنما

en: Status messages
fa: پیام‌های وضعیت

en: Main page content
fa: محتوای صفحه اصلی

en: Footer First
fa: اولین پاورقی

en: Site branding
fa: برند سایت

en: Primary admin actions
fa: اقدامات مدیریتی پایه
