Events Theme (2.0.1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Content
id: Konten

en: Help
id: Bantuan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Left sidebar
id: Bilah sisi kiri

en: Right sidebar
id: Bilah sisi kanan

en: Tabs
id: Tab

en: Main navigation
id: Navigasi utama

en: Status messages
id: Pesan status

en: Main page content
id: Konten halaman utama

en: events
id: acara

en: Site branding
id: Pencitraan situs

en: Primary admin actions
id: Aksi admin primer
