Events Log Track (3.0.1) - en to fil translation catalogue (13 entries)

en: Group
fil: Grupo

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Taxonomy
fil: Taksonomiya

en: Reset
fil: Ibalik sa pamantayan

en: Name
fil: Pangalan

en: Path
fil: Landas

en: Updated
fil: Nabago

en: Comment
fil: Puna

en: Filter
fil: Salain

en: Configuration
fil: Pagsasa-ayos

en: Anonymous
fil: Hindi kilala

en: Operation
fil: Pagpapatakbo
