Events Log Track (3.0.2) - en to hi translation catalogue (25 entries)

en: Group
hi: समूह

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Taxonomy
hi: वर्गीकरण

en: File
hi: फ़ाइल

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Name
hi: नाम

en: Format
hi: प्रारूप

en: Path
hi: मार्ग

en: Menu
hi: सूची

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Statistics
hi: आँकड़े

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: Node
hi: नोड

en: Comment
hi: टिप्पणी

en: Filter
hi: फिल्टर

en: Media
hi: मीडिया

en: Configuration
hi: विन्यास

en: Anonymous
hi: अज्ञात

en: IP
hi: अंतरजाल संलेख

en: Operation
hi: काम

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग

en: Workflows
hi: कार्यप्रवाह
