Events Log Track (3.1.4) - en to ku translation catalogue (21 entries)

en: Group
ku: گرووپ

en: Type
ku: جۆر

en: Description
ku: دەربارە

en: Taxonomy
ku: پۆل

en: File
ku: پەڕگە

en: Reset
ku: گەڕاندنەوە بۆ باری سەرەتایی

en: Name
ku: ناو

en: Format
ku: فۆرمات

en: Path
ku: ڕێڕه‌و

en: Menu
ku: پێڕست

en: Updated
ku: نوێکراوەتەوە

en: User
ku: بەکارهێنەر

en: Node
ku: گرێ

en: Comment
ku: بۆچوون

en: Filter
ku: پاڵێو

en: Media
ku: ڕەنگاڵە

en: Configuration
ku: شێوەپێدان

en: Anonymous
ku: نەناسراو

en: Operation
ku: کردار

en: About
ku: دەربارە

en: Uses
ku: بەکاردەهێنێت
