Events Log Track (3.1.6) - en to pt translation catalogue (27 entries)

en: Group
pt: Grupo

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Taxonomy
pt: Taxonomia

en: Logging
pt: Autenticando

en: File
pt: Arquivo

en: Reset
pt: Redefinir

en: Name
pt: Nome

en: Format
pt: Formato

en: Path
pt: Caminho

en: Updated
pt: Atualizado

en: User
pt: Usuário

en: Comment
pt: Comentário

en: Filter
pt: Filtrar

en: Media
pt: Mídia

en: Configuration
pt: Configurações

en: Anonymous
pt: Anônimo

en: Operation
pt: Operação

en: About
pt: Sobre

en: Select a type
pt: Selecione um tipo

en: Uses
pt: Usos

en: Workflows
pt: Fluxos de trabalho

en: Choose an operation
pt: Escolha uma operação

en: No events found.
pt: Nenhum evento encontrado.

en: Logs general CUD events performed by the user (using the forms) on the website.
pt: Registra eventos de CUD realizados pelo usuários (usando formulários) no website.

en: Logs user authentication (login logout and request password).
pt: Registra autenticação de usuário (login, logout e requisição de senha).

en: Keyword in the description.
pt: Palavra-chave na descrição.
