Events Log Track (3.1.7) - en to cy translation catalogue (18 entries)

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Taxonomy
cy: Tacsonomi

en: File
cy: Ffeil

en: Reset
cy: Ailosod

en: Name
cy: Enw

en: Format
cy: Fformat

en: Path
cy: Llwybr

en: Menu
cy: Dewislen

en: Updated
cy: Newidwyd

en: User
cy: Defnyddiwr

en: Node
cy: Nod

en: Comment
cy: Sylw

en: Filter
cy: Hidlydd

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Configuration
cy: Ffurfweddiad

en: Anonymous
cy: Anhysbys

en: Operation
cy: Gweithrediad
