Events Log Track (3.1.9) - en to fr translation catalogue (23 entries)

en: Group
fr: Groupe

en: Taxonomy
fr: Taxonomie

en: Logging
fr: Journalisation

en: File
fr: Fichier

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Name
fr: Nom

en: Path
fr: Chemin

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: User
fr: Utilisateur

en: Node
fr: Nœud

en: Comment
fr: Commentaire

en: Filter
fr: Filtrer

en: Media
fr: Média

en: Anonymous
fr: Anonyme

en: Operation
fr: Opération

en: About
fr: À propos

en: Select a type
fr: Sélectionner un type

en: Uses
fr: Utilisations

en: Workflows
fr: Processus (workflows)

en: Batch Size
fr: Taille du lot

en: Event Type
fr: Type de l'Évènement

en: Output Type
fr: Type de rendu
