Events Logging (8.x-1.0) - en to fil translation catalogue (9 entries)

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Name
fil: Pangalan

en: View
fil: Tingnan

en: Path
fil: Landas

en: Created
fil: Inilikha

en: All
fil: Lahat

en: Operation
fil: Pagpapatakbo
